„Bitwa na nogi” – rozstrzygnięta. Drużyna restauratorów niepokonana.

Tygodnie przygotowań i wiele godzin wyczerpujących prób na parkiecie. Wszystko po to, by zmierzyć się na scenie w kolejnej edycji "Bitwy na nogi". Po ubiegłorocznym sukcesie nowego projektu autorstwa Moniki Sikory-Monkiewicz - dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy" oraz instruktora i tancerza z Fabryki Tańca Dawida Bawora, przyszedł czas na kolejną odsłonę konkursu, którego zwycięzcę poznaliśmy w niedzielę podczas XXVII edycji Święta Trzech Braci.

Mimo, że tegoroczny program święta wypełniało sporo atrakcji, wielu mieszkańców miasta przyszło w niedzielę na cieszyński Rynek specjalnie po to, by zobaczyć zmagania przedstawicieli cieszyńskich nauczycieli, restauratorów i mediów. Trzy amatorskie zespoły reprezentujące odmienne środowiska i różne style tańca za to jedną wspólną ideę. Wydarzeniu przyświecała przyjazna rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa, której towarzyszył szczytny cel. Trzeci dzień świętowania w Cieszynie zapewnił publiczności równie duże emocje, co koncerty gwiazd wielkiej estrady.

Restauratorzy zatańczyli hip-hop, nauczyciele taniec współczesny, zaś lokalne media w gorących rytmach latino. Zwycięzcę tanecznych zmagań wskazało jury - czyli zgromadzona na płycie Rynku publiczność. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się grupa restauratorów, zdobywając blisko 250 głosów. Ufundowana przez sponsora nagroda w wysokości 1500 zł została przekazana na wytypowany przez zwycięską grupę cel charytatywny.

tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter