Ucisz serce – koncert na inaugurację Viva il canto.

27 września w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Festiwalu Muzyki Wokalnej „Viva il canto”. Festiwal zainauguruje kameralny koncert we wnętrzach Kaplicy Klasztoru Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. - To będzie koncert wypełniony piękną muzyką i pozytywną energią – zapewnia dyrektor festiwalu, Małgorzata Mendel.

W programie koncertu znajdą się utwory Georga Friedricha Händla, Jana Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Antonina Dvořáka, Ennio Moriccone czy Leonarda Cohena. Wykonają je znani zarówno cieszyńskiej jak i ogólnopolskiej publiczności artyści: Agnieszka Bielanik-Witomska – wokalistka, reżyserka, artystka przez lata związana z Kabaretem Pod Egidą oraz Ireneusz Miczka – baryton, solista Gliwickiego Teatru Muzycznego, laureat licznych konkursów wokalnych, pedagog. Akompaniować będą wybitni muzycy: Jarosław Spałek – trębacz, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, muzyk sesyjny, kompozytor i Klaudiusz Jania – pianista, organista, kompozytor, aranżer. Muzykę uzupełnią teksty w interpretacji Magdaleny Miśka-Jackowskiej, dziennikarki radiowej. Fragmenty, które usłyszymy, niosą radość i optymizm, są afirmacją życia w całej jego złożoności, odwołują się do wartości wiecznych, uniwersalnych, które nadają życiu sakralny wymiar i jednocześnie głęboko ludzki sens.

Doświadczenie artystyczne i talent wykonawców, którzy wystąpią w koncercie „Ucisz serce” gwarantuje, że będzie to kojąca i zaprezentowana na wysokim poziomie uczta dla ucha – i serca! Zapowiada się zróżnicowany muzycznie, zgrabnie łączący style różnych epok, muzykę klasyczną, filmową i estradową koncert. Muzyka otuli słuchacza subtelnym klimatem, ujmującą melodią i wirtuozerią wykonania.

Serdecznie zapraszamy!
UCISZ SERCE, środa, 27.09.2017, godz. 18.00. Kaplica SS Boromeuszek w Cieszynie
Wykonawcy: Agnieszka Bielanik-Witomska – śpiew, Ireneusz Miczka – śpiew, Jarosław Spałek – trąbka, Klaudiusz Jania – organy, Magdalena Miśka-Jackowska – słowo.
Cena biletu: 15 zł

Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku.

Bilety i karnety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Karnet na wszystkie koncerty - I miejsca: 90 zł, II miejsca: 75 zł. Rezerwacji karnetów i biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.fot. mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter