Z dniem 1 marca 2018 roku, siedziba Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie zostanie całkowicie przeniesiona z pl. Wolności 6 na ul. Kraszewskiego 13a - przy Zespole Szkół im. Wł. Szybińskiego.

Aktualnie z uwagi na remont pomieszczeń oraz brak możliwości użytkowania windy w siedzibie Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie przy pl. Wolności 6, diagnozy, konsultacje, terapie i inne formy działalności dydaktycznej poradni prowadzone będą przy ul. Kraszewskiego 13a. Nowa siedziba znajduje się przy Zespole Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. Poradnia została przeniesiona ponieważ wielu pacjentów skarżyło się na niedogodności w "starej" siedzibie poradni. Pacjenci, którzy korzystali z poradni przy ul. pl. Wolności 6 skarżyli się m.in. na ciasną windę, która była mało funkcjonalna i awaryjna.

Obecnie, w nowej siedzibie poradni pacjenci mają wszystko czego potrzeba, aby zadbać zdrowie. Od profesjonalnie zaadaptowanych pomieszczeń, po fachową obsługę. Dzięki podpisaniu umowy z miastem Cieszyn, który zobowiązał się do wypożyczenia terenu na działkę pod miejsca parkingowe, udało się zorganizować nie tylko miejsca postojowe, ale przystosować także dogodny dojazd do poradni. - Nowa poradnia została urządzona w przyjazny, estetyczny i funkcjonalny sposób. Cały czas otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów, że to był bardzo dobry pomysł i tym bardziej, że z poradni od lat korzysta bardzo dużo osób z terenu całego powiatu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Nowa poradnia posiada przede wszystkim nowoczesną platformę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, aby mogły bez problemu przemieszczać się w niej na wózku. W ramach prac wykonano m.in.wszelkie instalacje z.w.u. i c.w.u., instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, oświetleniowe, przebudowa ścianek działowych, wymiana stolatki drzwiowe, wykonanie wentylacji pomieszczeń, montaż platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych. Wartość robót wyniósła 567.130 zł.

Tekst i foto: P. Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter