„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MIKOŁAJEM” – to już kolejna akcja dobroczynna w naszym przedszkolu zakończona, dzięki hojności naszych Rodziców wielkim sukcesem.
Od kilku lat Przedszkole w Pogwizdowie organizuje zbiórkę książek, gier, układanek i innych zabawek, które w dniu 6 grudnia są przekazywane do Domu Samotnej Matki „Słoneczniki” w Cieszynie i do Szpitala Śląskiego w Cieszynie na oddział Pediatryczny i Chirurgii Dziecięcej.

Data oczywiście nie jest przypadkowa. W ten dzień wszyscy, którzy wzięli udział w naszej akcji stali się „prawdziwymi” Mikołajami, przynoszącymi uśmiech i radość najbardziej potrzebującym małym lub większym „szkrabom”.

Pomysł na akcję „I ty możesz zostać Mikołajem” narodził się kilka lat temu, podczas uczestniczenia przedszkolaków w akcji ogólnopolskiej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pomysłodawcą i koordynatorem była i jest nauczycielka przedszkola, pani Kasia. Wtedy to naszą akcję nazwaliśmy „I ty możesz zostać Mikołajem, kiedy innym książki dajesz”, ponieważ zbieraliśmy i przekazywaliśmy innym dzieciom tylko książki. Dzisiaj oprócz książek prosimy o gry, układanki, puzzle i inne zabawki. Z roku na rok podarowanych rzeczy jest coraz więcej. Rodzice z wielkim zaangażowaniem wspomagają nas w tej akcji, jak również w innych przedsięwzięciach przedszkolnych. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za każdą pomoc, miły gest i wsparcie. To dzięki nim możemy realizować z sukcesem zaplanowane akcje.

Mikołajowa akcja pozwala uwierzyć w dobroć ludzkich serc i bezinteresowność ludzkich poczynań. Uczy najmłodsze pokolenia, że nie można być obojętnym, uczy w sposób niezwykle ciekawy i piękny, że warto się dzielić, obdarowywać i przyjmować prezenty. Wzbudza pozytywne emocje: ciekawość, radość i entuzjazm.

autor: Przedszkole
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter