Na to wydarzenie od dawna czekały wszystkie dzieci i nawet brak za oknem typowo zimowej aury - nie był w stanie zniechęcić ich do wspólnej zabawy.

Klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia staje się coraz bardziej odczuwalny. W wielu miastach pojawiły się świąteczne ozdoby i iluminacje świetlne. Nie inaczej jest w Cieszynie, gdzie na Rynku w atmosferze zbliżających się świąt punktualnie o godz. 17-tej rozbłysła najpiękniejsza choinka w mieście.

Wydarzenie, które przygotował Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” przyciągnęło do serca Cieszyna wielu mieszkańców miasta i gości, którzy wspólnie z Burmistrzem Miasta Ryszardem Macurą, św. Mikołajem oraz jego pomocnikami odliczali sekundy do wielkiego „Rozświetlenia Choinki”.

Wielu emocji, zwłaszcza tym najmłodszym uczestnikom dostarczyło bliskie spotkanie ze św. Mikołajem, który nie szczędził tego dnia nikomu wspólnych zdjęć i słodyczy. Gorącą atmosferę wokół świątecznego drzewka uatrakcyjnił również pokaz taneczny „Cieszyńskich Gwiazdeczek”.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter