W niedzielę 17 grudnia, podczas organizowanego przez Zamek Cieszyn spotkania „Zaprojektuj Święta” została rozstrzygnięta jedenasta edycja Konkursu na cieszyńskie ciasteczka.

Bez dwóch zdań to jeden z najpyszniejszych konkursów, w którym tak naprawdę nie jest ważna wygrana. Liczy się dobra zabawa i rodzinna, świąteczna atmosfera podczas wspólnego wypiekania.

- Konkurs zaadresowany został nie tylko do miłośników tradycji, ale również poszukiwaczy nowych smaków i form. Wypieki oceniane były w dwóch kategoriach: tradycja i eksperyment – podkreślała podczas wydarzenia Ewa Gołębiowska Dyrektor Zamku Cieszyn, która zasiadła w jury wraz z: Krystyną Folwarczny, Janiną Cichomską, Dorotą Przyłęcką i Krystyną Obszerny.

Panie, które oceniały słodkości miały przed sobą ogromne wyzwanie. Pięknie udekorowane, kuszące smakiem i zapachem cieszyńskie ciasteczka nie ułatwiały decyzji. Niemniej jednak udało się wyłonić tegorocznych zwycięzców jedenastej edycji konkursu.

W kategorii „tradycja” zwyciężyła Jolanta Stępnikowska ze Strumienia, która odebrała nagrodę Burmistrza Miasta Cieszyna. W kategorii „eksperyment” pierwsze miejsce zajęła Renata Waliczek z Pszczyny. Nagrodę w tej kategorii ufundowała Dyrektor Zamku Cieszyn.

Kategoria: tradycja 
I miejsce: Jolanta Stępnikowska, Strumień
II miejsce: Joanna Flaszyńska, Cieszyn
III miejsce: Józefa Waliczek, Pszczyna 

wyróżnienie: Justyna Pilch, Wisła

Kategoria: eksperyment 
I miejsce: Renata Waliczek, Pszczyna
II miejsce: Gabriela Staszkiewicz, Cieszyn 
III miejsce: Jolanta Stępnikowska, Strumień 

wyróżnienie: Justyna Greń, Brenna

Specjalna nagroda dla najmłodszych uczestników przypadła w udziale uczniom Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Istebnej.


Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w obu kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe. Specjalną nagrodę - ufundowaną przez Janinę Cichomską, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna - otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu. W puli nagród znalazły się także: zaproszenie dla 2 osób na Wiener Schnitzel oraz bon upominkowy fundowane przez Restaurację Zajazd Trzech Braci. Oczywiście na wszystkich uczestników czekały drobne upominki. Organizatorem słodkich zmagań był Zamek Cieszyn.Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter