Siostra Jadwiga Wyrozumska ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Cieszynie 7 stycznia 2018 została laureatką „Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego”.7 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia "Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego" - wyróżnienia przyznawanego już po raz drugi - za zaangażowanie w działalność ewangelizacyjną i apostolską w diecezji bielsko-żywieckiej. Nagrodą jest kopia figurki Matki Bożej zza drutów z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. 

Wśród nominowanych do tegorocznej edycji nagrody znalazły się osoby duchowne i świeckie z różnych zakątków diecezji bielsko-żywieckiej. Obok laureatki, nominację do nagrody otrzymali: diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Roman Berke, kanclerz kurii i były dyrektor bielskiego Jubileuszowego Centrum Caritas ks. Adam Bieniek, jedna z inicjatorek budowy kościoła na osiedlu w Oświęcimiu Stefania Bzibziak, katechetka Anna Greń z parafii w Brennej, dyrektor diecezjalnego radia „Anioł Beskidów” ks. Tadeusz Nowok, zaangażowany w Domowy Kościół i inicjator ewangelizacji w żywieckim kinie Emil Pawlik.

Nominację otrzymał również ksiądz Tomasz Sroka dyrektor katolickich szkół w Cieszynie, organizator licznych sympozjów i oryginalnych rekolekcji oraz Józefa Wandzel z Lipnika, twórca parafialnych Kół Koronkowych.


Zobacz film z wręczenia nominacji Księdzu Tomaszowi Sroce.

Podczas gali wykład pt. „Pomoc duchowieństwa Ziemi Oświęcimskiej więźniom Auschwitz” zaprezentowała Teresa Wontor-Cichy z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Publiczność obejrzała również spektakl „Mój syn, Maksymilian” Kazimierza Brauna w reżyserii Marcina Kwaśnego.Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter