Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Spośród 20 zatwierdzonych do głosowania projektów mieszkańcy wybrali 7, które zostaną przeznaczone do realizacji.


Mieszkańcy Cieszyna zdecydowali! Spośród 20 zatwierdzonych do głosowania projektów wybrali 7, które zostaną przeznaczone do realizacji. Ilość łącznie oddanych głosów na projekty małe i duże: 3046. Na projekty duże zostało oddanych 2594 głosów, a na małe – 2480. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu i zaangażowanie zarówno na etapie zgłaszania projektów, jak i oddawania głosów. 

Jeśli chodzi o projekty duże, to na pierwszym miejscu znalazł się projekt pod nazwą: "Drugie życie toalety 2018 - remont budynku na Placu Kościelnym w Cieszynie: na ten projekt oddano 650 głosów. Koszt realizacji wynosić będzie 72 300,00 złotych.

Drugie miejsce zajął projekt: "Plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Cieszynie",  oznacza to, że w przyszłości podopieczni placówki będą mieć do dyspozycji nowy plac zabaw. Na projekt oddano 550 głosów. Koszt wyniesie 99 995,00 zł.

Wśród projektów małych - 458 głosów oddano na zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie-Pastwiskach. Projekt pod nazwą "STRAŻAK-RATOWNIK DLA BEZPIECZNEGO CIESZYNA" zajął pierwsze miejsce, a na jego realizację przeznaczone będą środki w wysokości 49 870,00 złotych.

Wśród małych projektów wygrały również m.in takie projekty:  "Psi Raj - wybieg dla psów na os. Podgórze", a także "Cieszyn - kwitnące miasto, czyli łąka w mieście."
Szczegółowe wyniki oraz pełną listę zwycięskich projektów można obejrzeć na stronie https://cieszyn.budzet-obywatelski.org/wyniki

Tym razem na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 400 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na realizację tych największych projektów. Pozostała część przeznaczona będzie na projekty małe - do 50 tysięcy złotych.

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter