Tradycyjne kolędy polskie, pastorałki, a przede wszystkim góralskie kolędy z regionu Beskidu Śląskiego, Żywieckiego oraz Podhala zabrzmiały w niedzielę w Kościele Parafialnym p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Przed publicznością wystąpił Zespół Regionalny „Istebna” z Istebnej oraz Chór Męski „Gorol” z Jabłonkowa. Noworoczny koncert kolęd organizowany od lat przez Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej na rzecz niestacjonarnego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie to już tradycja.

Co roku, właśnie to wydarzenie przyciąga do świątyni wielu mieszkańców Ziemi Cieszyńskiej, nie tylko po to, by wspólnie kolędować i zachwycać się góralską muzyką, ale przede wszystkim by wesprzeć działalność cieszyńskiego Hospicjum.  

Wolontariusze domowego Hospicjum od lat niosą pomoc medyczną, psychologiczną, a także duchową, wspierają nie tylko cierpiących na nowotwory pacjentów, ale także ich rodziny i osierocone dzieci. Zebrane środki przeznaczane są m. in. na zakup środków medycznych oraz sprzętu medycznego, a także na szkolenia dla wolontariuszy.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter