To był wyjątkowy koncert, nie tylko dlatego, że była to już XX -jubileuszowa odsłona Koncertu Walentynkowego, ale przede wszystkim dlatego, iż akcentuje bezinteresowność i zaangażowanie cieszyńskiej młodzieży, która kolejny raz aktywnie włączyła się w pomoc na rzecz cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty.

Mimo, że lata mijają, tradycja koncertów charytatywnych nad Olzą rozpoczęta jeszcze przez poprzednie pokolenia licealistów z „Kopernika” nadal jest kontynuowana. Dbają o to nie tylko sami uczniowie, ale także nauczyciele oraz absolwenci szkoły. Dzięki nim cieszyńskie hospicjum niestacjonarne otrzymuje, co roku spory zastrzyk finansowy, który przeznacza m.in. na środki opatrunkowe oraz leki do pielęgnacji chorych.

Jak wspomina Katarzyna Pieciun - nauczycielka, która od samego początku organizuje wydarzenie: "inicjatywa by poprzez własne zdolności artystyczne wesprzeć działalność hospicyjną wyszła od młodzieży. Pierwszych siedem koncertów zorganizowanych było wspólnie z L.O.  im. A. Osuchowskiego. Ta idea opieki hospicyjnej jest najważniejsza. To nas łączy...  miłość, która jest ponad wszystkimi podziałami, ponad wszystkimi trudnościami czy egoistycznym spojrzeniem" - podkreślała w rozmowie.

W piątek na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez niemal trzy godziny, swoje niezwykłe talenty wokalne, muzyczne, taneczne oraz aktorskie prezentowali młodzi artyści z L.O. „Kopernika” oraz ich przyjaciele.

„Miłość jak z bajki” to temat przewodni tegorocznego koncertu, który został przez publiczność doceniony gromkimi brawami. Jak co roku, wśród osób podziwiających niezwykłe talenty artystyczne znaleźli się dobrodzieje hospicjum, wolontariusze, reprezentanci cieszyńskich instytucji, nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta i powiatu, którzy w czasie przerwy szeroko otwierali swoje serca i portfele, by zakupić koncertową cegiełkę na rzecz cieszyńskiego hospicjum.

Jak przystało na jubileusz, nie zabrakło okolicznościowego tortu. Mimo, iż 20 rocznica była powodem do radosnego świętowania, nie można było nie wspomnieć o osobie, która od samego początku była związana z działalnością cieszyńskiego hospicjum. Minutą ciszy uczczono pamięć dr. Tadeusza Niwińskiego, społecznika oraz pierwszego prezesa cieszyńskiego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty, który zmarł w grudniu ubiegłego roku.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter