11 lutego to dzień szczególny. Dzień, który jest wezwaniem do tego, by otworzyć się na cierpienie drugiego człowieka, na jego samotność, ból, lęk... By być, towarzyszyć, wspierać... Z tej okazji poniżej publikujemy życzenia Burmistrza Cieszyna skierowane do osób chorych, starszych, cierpiących oraz ich opiekunów i rodzin.

Serdeczne życzenia!

W Światowy Dzień Chorego, który obchodzimy 11 lutego pragnę złożyć na ręce wszystkich osób starszych i schorowanych serdeczne życzenia powrotu do zdrowia, pogody ducha i cierpliwości w znoszeniu trudów dnia codziennego, a także zrozumienia i opieki ze strony najbliższych.

Ciepłe słowa kieruję również w stronę osób sprawujących opiekę nad chorymi w placówkach opieki zdrowotnej i w rodzinach. Ufam, że ten szczególny dzień stanie się dla nas wszystkich refleksją nad istotą cierpienia, a nade wszystko nad ludźmi cierpiącymi, którzy zdani są na pomoc innych. Niezmiennie będzie też symbolem ludzkiej pamięci i szacunku, który przypomina o wielkiej wartości człowieka chorego.

Życzę wszystkim dużo siły i odwagi, a osobom, które pełnią służbę wobec chorych i cierpiących satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkich sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Burmistrz Miasta Cieszyna
Ryszard Macura
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter