Codziennie przez 40 dni, zaczynając od Środy Popielcowej możemy odkrywać niezwykłe zadania. Zdrapka Wielkopostna - przypomina o sprawach ważnych dla nas, ludzkości, ojczyzny i rodziny. Na specjalnie przygotowanej zdrapce znajdują się pola do zdrapania, a pod nimi proste i pożyteczne zadania, wyzwania, które każdy z nas może bez problemu wykonać.  

Podczas ostatniej akcji w 2017 roku, młodzież oazowa działająca przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie rozprowadziła blisko 500 zdrapek! W tym roku, zdrapki rozeszły się niemal w ciągu paru godzin. - Zdrapka wielkopostna to zbiór  jednodniowych, przystępnych postanowień, zadań na każdy dzień wielkiego postu I triduum sacrum. Jest świetna dla tych, którzy mają problem z wypełnieniem długoterminowych celów - ale też dla tych, którzy szukają nowej formy przeżywania wielkiego postu. Za akcję odpowiedzialna jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Mateusz Cwynar z Oazy Młodzieżowej działającej przy Parafii św. Marii Magdaleny i dodaje - W naszej parafii były one rozprowadzane w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie pytano tylko o same zdrapki ale też o samą ideę akcji. Popyt był na tyle duży, że wszystkie 400 sztuk rozeszły się już przed południem.

W tym roku zdrapka prezentuje białe elementy, czerwone tło i zarys Polski umieszczone na planszy, zaś Gołębica w jej centrum nawiązuje do Osoby Ducha Świętego. Zdrapka ma przypominać nam o setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Pod zdrapką odnajdziemy zadania prosto sformułowane i możliwe do wykonania zaraz po odkryciu. W poprzednich edycjach można było znaleźć m.in. takie przykłady jak: Nie marnuj dzisiaj wody, Odmów 3 razy Ojcze nasz, Zrób komuś miłą niespodziankę.

Doskonała okazja, aby Wielki Post przeżywać i odkrywać na różne sposoby, a dodatkowo codziennie zyskać jakąś korzyść duszy i ciała. Zdrapkę możemy np. podarować rodzinie, kolegom, chorym, przyjacielowi.

P. Staroń, Mateusz Cwynar
Fot. Mateusz Cwynar

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter