Już jutro, tj. 14 lutego uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie - w ramach Akcji "EkoWalentynki" wyruszą na cieszyński Rynek, by zbierać od mieszkańców miasta i gości zużyte baterie.

- Akcja potrwa w godzinach od 8.00 do 10.00. A ponieważ jutro obchodzimy święto zakochanych, uczniowie zrewanżują się walentynkowymi słodkościami - wyjaśniają Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz, koordynatorki akcji w ZPSWR w Cieszynie, które postanowiły w ten sposób zachęcić uczniów do troski o otaczający świat i "zarazić" miłością do naszej planety Ziemi.

- W roku 2017 sprzedaż baterii wzrosła w Polsce - zatem wrasta także problem z ich zbieraniem. Szacuje się, że w tym roku będziemy zobowiązani, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, zebrać ok. 6.000 ton zużytych baterii - czytamy na stronie http://www.cycling-recycling.eu/aktualnosci/ekowalentynki-2018-czyli-kochamy-recykling.

Przed uczniami więc sporo do zrobienia, zachęcamy do wspierania akcji :) Zapewne w niejednym domu leżą w szafach, szufladach i biurkach zużyte baterie, o których już zapomnieliśmy. 

Baterie można również przynieść do siedziby placówki (ul. Wojska Polskiego 3 w Cieszynie).
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter