W niedzielę, 11 marca w kościele świętej Marii Magdaleny w Cieszynie rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, podczas których odbywają się Msze św., z nauką ogólną, którą w tym roku wygłosi ks. dr. Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji bielsko-żywieckiej.

Jedną z nauk ks. dr. Marek Studenski wygłosił dla dzieci.  - Dzisiaj wiemy, że rekolekcje są okazją do tego, aby pogłębić dzień z Jezusem. To przesłanie skierowane jest dla nas, którzy znamy Jezusa i chcemy zrobić jeszcze ten jeden krok bliżej... Chciałbym was prosić z całego serca, abyście wzięli udział w rekolekcjach i spojrzeli na swoje życie.

Rekolekcje to szczególny czas, który pozwala nam lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się mądrości ducha, słowa i stajemy się lepsi. Teraz, w czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu, mamy doskonałą okazję, aby zastanowić się nad swoim życiem.

W kościele św. Marii Magdaleny rekolekcje obejmują Mszę św. z nauką dla kobiet, mężczyzn, singli i samotnych, dzieci oraz młodzieży. Mszy św. dla dzieci przewodniczył ksiądz Grzegorz Pasternak w koncelebrze z księdzem Rafałem Jakubcem.Ks. dr. Marek Studenski zwrócił uwagę na to, że nawet jeśli już trwamy w naszym życiu przy Jezusie, to w czasie Wielkiego Postu warto zrobić jeszcze jeden krok dalej i oddać się Panu bez reszty. - To okazja dla tych, którzy już są przy Jezusie... żeby już na dobre związali z Nim całe swoje istnienie. Żebyśmy postawili wszystko na  Jezus Chrystus. Dajmy Panu Bogu szansę żeby mógł zadziałać w naszych sercach - mówił.Czas Wielkiego Postu to okres przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Trwa od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku. W tym okresie w wielu miejscach odbywają się Rekolekcje Wielkopostne, a uczestniczą w nich zarówno starsi jak i młodsi. W kościele św. Marii Magdaleny rekolekcje będą trwały przez cztery dni - od niedzieli do środy (11-14 marca). W każdy dzień będą rozpoczynać się i kończyć Mszą św. z nauką ogólną m.in. o godzinie 8:00 i 18:00. Gorąco zachęcamy do udziału!

P. Staroń
Fot: www.newcomp.pl
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter