„Zdrowie dla wszystkich”, to tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia, które przypada 7 kwietnia. Z tej okazji, a także z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Cieszynie, odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli m. in. przedstawiciele służby zdrowia, władz wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych.

Na ręce przedstawicieli Szpitala Śląskiego, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Starosta Cieszyński Janusz Król złożył życzenia i podziękowania za bezcenną wartość służby w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

- To odpowiedzialna praca, która wymaga zdecydowanej postawy, poświęcenia i wielkich umiejętności, dlatego pragnę państwu podziękować za to, że w Powiecie Cieszyńskim służba zdrowia zawsze zdaje ten najważniejszy egzamin - podkreślał obecny w czasie uroczystości Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, zwracając jednocześnie uwagę na to, iż Powiat Cieszyński, jako jedyny w województwie śląskim włączył się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.

Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień. Honorową Odznakę „Za zasługi dla ochrony zdrowia” z rąk Wicewojewody Śląskiego i Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla odebrali:

  • Andrzej Miodoński - ordynator Oddziału otolaryngologii ZZOZ
  • Bernadeta Konieczna - Pielęgniarka Oddziałowa. Oddział neonatologiczny ZZOZ
  • Bogusława Lankocz - Starsza Pielęgniarka, Stacja Dializ ZZOZ,
  • Bogusława Rakus - Starsza Pielęgniarka, Stacja Dializ ZZOZ,
  • Urszula Somerlik - Pielęgniarka Specjalistyczna, Oddział chirurgiczny dzieci, ZZOZ
  • Krzysztof Nowak - Lekarz specjalista Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego
  • Barbara Robosz - Księgowa w Cieszyńskim Pogotowi RatunkowymFoto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter