10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową oddając hołd Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej prof. Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim poległym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości odbyły się w Kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

- Dzisiaj razem z rodzinami ofiar pochylamy się w smutku i żalu nad pustym grobem Jezusa, ale z drugiej strony jesteśmy przekonani, że kiedyś to, co dziś zakryte będzie nam dane, jako coś co wiedzieć będziemy... I z tym wielkim przekonaniem i modlitwą pocieszenia a także modlitwą za Ojczyznę - stajemy dzisiaj przy Chrystusowym ołtarzu w naszym Kościele – mówił podczas Mszy św. w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką Marią i wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej proboszcz parafii, ksiądz Jacek Gracz.

W uroczystej Mszy św. udział wzięły między innymi władze miasta, powiatu, radni, nie zabrakło również mieszkańców oraz gości.

- Katastrofa smoleńska największa z polskich tragedii w okresie pokoju dowiodła, że pamięć może wiele kosztować, zwłaszcza kiedy na jedną śmierć nakłada się druga. Ale właśnie dzięki tej wiernej pamięci pastwo katyńskie stało się jawne w opinii publicznej na całym świecie, niestety do dziś nie wszyscy chcą to przyjmować za prawdę... - podkreślał ks. Rafał Jakubiec, dodając - Jesteśmy dłużnikami ofiar tej katastrofy. W ósmą rocznicę tego tragicznego wydarzenia oddajemy w naszej świątyni hołd i robimy to, co możemy dla nich najcenniejszego – modlimy się za nich. Polecamy Bożemu miłosierdziu i prosimy dla nich o życie wieczne.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter