Uczestnicy polsko-niemieckiej wymiany młodzieży spotkali się w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza z Burmistrzem Cieszyna, Ryszardem Macurą.
 
W tym roku Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie i szkoła partnerska Martin – von – Cochem – Gymnasium z Cochem obchodzą wspólnie 10-lecie spotkań młodzieży. Od samego początku celem wymiany uczniowskiej jest popularyzowanie postawy otwartości wobec ludzi innych narodowości poprzez poznanie codziennego życia oraz miejsca zamieszkania. W trakcie pobytu w Cieszynie stałym punktem wizyty jest spotkanie z gospodarzem miasta. Dodatkowo organizatorzy wymiany wpisując się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowywali dla uczestników wymiany prelekcję tematyczną, którą wygłosił przewodnik grupy Bogusław Francus.
 
Gości powitał Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, składając podziękowania na ręce organizatorów wymiany za wysiłek włożony w organizację wydarzenia. – Dla państwa to spory wysiłek, a dla nas wielka radość, że młodzież z Polski i Niemiec spotyka się ze sobą, wspólnie spędza czas poznając swoje zwyczaje i dzieląc się doświadczeniem – podkreślał.
 
Uczestnicy wymiany uwiecznili wizytę w Cieszynie pamiątkowym zdjęciem wykonanym w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza, o której opowiedział przy okazji pobytu młodzieży w mieście, sam gospodarz.  Nie zabrakło również pamiątek, które przygotował dla gości Urząd Miejski.

 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter