Czy można kreatywnie i ciekawie spędzić wolny czas nie korzystając choć przez moment z osiągnięć technicznych, współczesnej cywilizacji? Choć młodym ludziom wydaje się to niemożliwe, okazuje się, że tak. Świat wirtualny ma coraz większy wpływ na funkcjonowanie społeczne. Dziś komputer, tablet czy smartfon całkowicie zawładnęły czasem wolnym i zdominowały życiem młodych Polaków. I choć stały się one nieodzownym elementem współczesności, trzeba pamiętać, że życie wokół nas nie ogranicza się jedynie do wirtualnej przestrzeni.

Inicjatywa sześciu młodych uczennic z LOTE jest próbą pokazania, jak można praktycznie spędzić wolny czas korzystając chociażby z dodatkowych zajęć. Projekt „DayOff” to projekt społeczny, zwracający uwagę na współczesne uzależnienie dzieci i młodzieży od elektroniki i internetu, realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ”Zwolnieni z Teorii”.

W ramach akcji, Zespół stworzył kilka wydarzeń, konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, prelekcję dla rodziców oraz wydarzenie zwieńczające cały projekt, czyli sobotni „DayOff”, który miał miejsce w Parku Pokoju w Cieszynie. Inicjatywę młodych licealistek objął honorowym patronatem Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

- Cieszy mnie to, że Wy, jako młodzi ludzie zwracacie uwagę na świat kolorowy, w którym można zobaczyć wiele rzeczy... że macie świadomość tego, iz czasami człowiek zamyka się w świecie wirtualnym i pozbawia wielu atrakcji, które daje nam realny świat- podkreślał włodarz miasta.

Oprócz głównego punktu sobotniego wydarzenia, którym był finał konkursu plastycznego „DayOff”, ambitne organizatorki przygotowały wiele atrakcji. Warsztaty plastyczne, ceramiczne czy rękodzieła stanowiły jedynie przedsmak sobotniej zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty chemiczne i warsztaty z robotyki, a dopełnieniem wydarzenia były pokaz Aikido i występ Cieszyńskich Gwiazdeczek.


Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter