Ma zaledwie piętnaście lat i sporo sukcesów na koncie. Mimo, że jest dopiero u progu dorosłego życia artystycznego, już teraz może pochwalić się bogatą i barwną karierą muzyczną. Odkąd odkryła w sobie pasję do śpiewu, stał się on nieodzownym elementem jej życia i prowadzi ją po kolejnych stopniach do kariery.

Hania Stoszek - cieszyńska gimnazjalistka oraz uczennica Podstawowej Szkoły Atystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie właśnie ukończyła I stopień szkoły, a zdobyte dotychczas umiejętności i oszlifowany talent został doceniony przez cieszyńską publiczność podczas koncertu absolwenckiego, który odbył się 8 czerwca w murach Cafe Muzeum.

Repertuar młodej wokalistki wypełniły piosenki poetyckie i filmowe, m. in. kompozycje Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, Jaromira Nohavicy czy utwór „Modlitwa” Hanny Banaszak. Wraz z Hanią gościnnie zaśpiewały także jej koleżanki, Nadia Cieślar oraz Wiktoria Krótki, a wspierał je w akompaniamencie nauczyciel śpiewu Leszek Kaleta.

To nie pierwszy występ sceniczny utalentowanej wokalistki znad Olzy. Hania jest uczestniczą wielu przeglądów i konkursów w regionie, zdobywając równocześnie liczne wyróżnienia. Znalazła się także w gronie laureatów Konkursu OLZA MUSIC Show czy skoczowskiego koncertu "Kochać, jak to łatwo zaśpiewać”. Jej wyjątkowe interpretacje muzyczne mogła również docenić publiczność podczas Międzynarodowego Konkursu Piosenki Dziecięcej w Koninie czy Festiwalu Piosenki Europejskiej.


Tekst i foto Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter