16 czerwca o godzinie 14.00 na boiskach piłkarskich "Pod Wałką"odbędzie się Historyczny Mecz Cieszyn kontra Łowicz. Mecz to jedno z wydarzeń towarzyszących Świętu Trzech Braci, a zarazem forma obchodów 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W składach obu drużyn zagrają byli piłkarze oraz zaproszeni goście. Tego dnia nie może oczywiście zabraknąć obecności Burmistrz Miasta Cieszyna.

Zespoły wystąpią w strojach kadry narodowej z lat 1924-1929 i zagrają piłką charakterystyczną na tamten okres. Zapowiada się więc ciekawy dla oka mecz piłkarski, w którym możemy poczuć klimat tamtych lat. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że zobaczymy tego dnia stroje minionej epoki. Organizatorzy zachęcają wszystkich do wspólnej zabawy. -  W przerwie meczu wybierzemy najlepszy strój i wręczymy nagrodę specjalną.  Odbędzie się również konkurs rzutów karnych z nagrodami - podkreśla Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Piłkarskim zmaganiom towarzyszyły będą dźwięki orkiestry dętej. Będzie grill, dobra muzyka, wspaniała atmosfera i piłkarskie emocje. Warto dodać, że przed meczem Cieszyn vs. Łowicz również "Pod Wałką" odbędą się Młodzieżowe Turnieje Piłkarskie. WSTĘP WOLNY!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter