Warto przypomnieć o trwającej właśnie akcji "Tornister pełen uśmiechów". Głównym celem jest uzbieranie funduszy na wyprawki dla najuboższych dzieci.  Wszystko po to, aby dzieci z ubogich rodzin mogły rozpocząć rok szkolny z uśmiechem na twarzy.

"Tornister pełen uśmiechów" ma za zadanie wsparcie materialne tych dzieci, które są w trudnej sytuacji, przez m.in. zakup odpowiednich przyborów szkolnych i podręczników. Każde dziecko, kiedy otrzyma takie wsparcie, ma większą szansę w nauce. Warto dodać, że poprzez wsparcie dzieci -  wspieramy nasze społeczeństwo.

W diecezji akcja odbywa się już po raz 8. i od samego początku głównym celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. Poza pomocą materialną możemy również wspomóc dzieci przez kupno np. podstawowych przyborów, artykułów szkolnych, które będziemy mogli złożyć w specjalnych koszach wystawionych w parafiach. Zebrane przedmioty zostaną potem złożone w wyprawkach, które przygotują wolontariusze Caritas.

- Akcja szczególnie podoba się parafianom, którzy odbierają plecaki Caritas w parafii, wypełniają je przyborami szkolnymi i odnoszą z powrotem na parafię. Parafianie pytają o akcję. Chcą w ten sposób pomagać. Tam, gdzie ksiądz proboszcz nie zdecydował się na podjecie akcji, sami przychodzą do Caritas z materiałami do plecaków lub wpłacają pieniądze za plecak - informuje Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Wyprawki szkolne kupowane są również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców. Gotowe wyprawki przed początkiem roku szkolnego zostaną przekazane dzieciom. W ramach akcji spakowali je również znani Polacy m.in. aktor Wojciech Malajkat, aktorka Katarzyna Żak, a także Para Prezydencka.

W Cieszynie do akcji przyłączyły się parafie: Parafia św. Marii Magdaleny, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Krasnej, Parafia Narodzenia Jana Chrzciciela na Mnisztwie, Parafia św. Jerzego. W parafii św. Marii Magdaleny artykuły szkolne i papiernicze, z których zostaną skompletowane plecaki szkolne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin parafii, można składać w zakrystii.

Gorąco zachęcamy do udziały w akcji! Za wszystkie przekazane artykuły, z których zostaną przygotowane wyprawki dla dzieci z całego serca dziękujemy.

P.Staroń
fot. mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter