Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie włącza się w Akcję „Kromka chleba dla sąsiada” organizowaną przez Caritas Polska. Co to za akcja i dlaczego warto wziąć w niej udział? O szczegółach piszemy poniżej.

W dniu 19 września 2017 r. (wtorek) w godz. od 15.00 do 20.00 w sklepach „Biedronka” zostanie zorganizowana Zbiórka Żywności. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp. W ramach obsługi zbiórki Caritas Polska zapewni wolontariuszom okolicznościowe identyfikatory i plakaty. Kampania jest już promowana w mediach ogólnopolskich oraz w gazetkach Biedronki.

Żywność zebrana w czasie Akcji "Kromka chleba chleba” zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek za pośrednictwem wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w dniach 20-21 września 2017 roku – osobom starszym i samotnym pochodzącym z terenu Diecezji Bielsko-Żywieckiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Diecezjalnej Caritas. Akcja Kromka Chleba dla sąsiada z jednej strony ma na celu zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom ubogim, z drugiej, zbiórkę środków na pomoc dla nich, z trzeciej zaś, uświadomienie społeczeństwa. Warto dodać, że zbiórka żywności zostanie przeprowadzona w ponad 800 sklepach sieci Biedronka, na terenie trzydziestu diecezji w Polsce.

Jak poinformował Caritas Polska - jedną z najważniejszych części akcji będzie wspólne dzielenie się chlebem, organizowane w niedzielę 24 września przez Caritas na rynkach polskich miast oraz w parafiach, w których działają Parafialne Zespoły Caritas.

Chcąc być dobrym chrześcijaninem trzeba pomagać innym ludziom.  Warto pomagać ludziom, zarówno tym najbliższym jak i całkiem obcym, ponieważ uszczęśliwiamy przez to inne osoby.  Pomaganie jest naszym obowiązkiem, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia 19 września sklepów Biedronka i do dzielenia się Chlebem z potrzebującymi.

Jan Paweł II "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".

Więcej szczegółów o akcji można dowiedzieć się na stronie KLIK

Tekst: P. Staroń
Foto: Caritas Polska
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter