W klasztorze SS. Boromeuszek w Cieszynie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu ewangelizacyjnym pt. "Rewolucja w Cieszynie - Zwiastun Pierwszy".

Spotkanie pt. "Rewolucja w Cieszynie - Zwiastun Pierwszy" było doskonałą okazją, aby przewrócić swoje życie do góry nogami i zainicjować u siebie prawdziwą duchową rewolucję. To dopiero pierwsze spotkanie z tego cyklu,  na którym  przez te kilka godzin można było dobrze się bawić, m.in. posłuchać energicznej muzyki dzięki zespołowi "Projekt Fausystem", który zadbał o oprawę muzyczną wieczoru, a także wspólnie wykonać pieśni uwielbienia.

Głównym punktem programu było prawdziwe świadectwo wiary. Historię o człowieku, któremu od młodzieńczych lat towarzyszył alkohol, narkotyki, a który nie stronił od kradzieży i przestępczego półświatka, opowiedział on sam: Andrzej Sowa - były narkoman, który w ciągu 5 minut - po przypadkowej modlitwie - wyszedł z głodu heroinowego i do dziś spotyka się z młodzieżą, by o tym opowiadać.  To była prawdziwa lekcja życia i wspaniała historia człowieka, będąca świadectwem jego duchowej transformacji. To wręcz zaskakujące, niezwykłe i poruszające świadectwo z pewnością daje nam wszystkim nadzieję, że w obliczu tragedii - kiedy nie ma już żadnego wyjścia, tak naprawdę nigdy nie jest za późno, by powrócić do pełnego zdrowia, bo Bóg zawsze czeka by dać człowiekowi drugą szansę.

To niezwykle budujące spotkanie z człowiekiem, którego ocalił Bóg, z pewnością udzieliło się młodzieży, która jak zwykle nie zawiodła i wypełniła ławki w świątyni po same jej brzegi.

Tekst i foto: Patryk Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter