Co roku obiecujemy sobie różne rzeczy, które rzadko kiedy mają okazję się spełnić.

Kobiety co roku obiecują sobie, że przejdą w końcu na dietę i skończą ze spożywaniem śmieciowego jedzenia. Mężczyźni zarzekają się, że zaczną nareszcie chodzić na siłownię i zbudują ciało, o którym marzą od lat. Obiecujemy sobie wiele różnych rzeczy. Przyrzekamy, że będziemy oglądać mniej telewizji, rozwijać swoje pasje, czytać przynajmniej jedną książkę w miesiącu, przestaniemy palić papierosy, czy chociażby znacznie ograniczymy ilość spożywanego alkoholu. Niestety w większości są to tylko puste słowa.

Ja mam tylko jedno postanowienie noworoczne. Chcę stać się lepszym człowiekiem.

Chcę mieć siłę, by każdego dnia starać się o to, żeby moje życie było jeszcze ciekawsze. Chcę, żeby Bóg dał mi motywację do stawania się coraz lepszą osobą. Chcę wyeliminować ze swojego życia osoby, które źle na mnie wypływają. Nie chcę odczuwać do nikogo niechęci, ani tym bardziej nienawiści. Chcę mieć dookoła siebie tylko te osoby, które kocham lub lubię.

Przestańmy narzekać na swoje życie i zróbmy coś, żeby było lepsze. Jeśli będziemy przez cały dzień siedzieć na kanapie i czekać, aż wszystko się odmieni, to zapewniam – nie odmieni się nic. Do działania jest potrzebna tylko odwaga i chęci. Nic więcej. To od nas zależy, kim się otaczamy, w jakim środowisku przebywamy i kim jesteśmy.

Spędzajmy jak najwięcej czasu z ludźmi, którzy sprawiają, że czujemy się lepsi. Uczmy się nowych rzeczy i zawsze miejmy chęci do działania. To tylko od nas zależy, jakie życie prowadzimy i jakie będziemy prowadzić. Żyjmy chwilą. Niech liczą się dla nas inni ludzie, ale nie zapominajmy również o sobie. Postanówmy sobie, że będziemy dobrymi ludźmi. Dla innych i dla nas samych.

Kochajmy całym sercem. Walczmy do samego końca. Nigdy się nie poddawajmy. Chciejmy od życia jeszcze więcej. Miejmy czas na zabawę, na bliskich, na realizację celów i na Pana Boga. Jeśli brakuje nam chęci do życia, to porozmawiajmy z Nim. On nas zawsze wysłucha.

W nowym roku bądźmy szczęśliwsi, dumni z siebie i z bliskich i przestańmy zazdrościć wszystkim dookoła. Każdy z nas ma to, co sobie wywalczył. To od nas zależy nasza przyszłość i to my odpowiadamy za swoje wybory.

Miejmy trochę czasu, żeby zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o życiu.

W nowym roku chcę być po prostu lepszym człowiekiem. A Wy?

Justyna Kubaszczyk

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter