Wielki post jest okresem, podczas którego Kościół kładzie nacisk na nawrócenie się, odnowienie kontaktu z Bogiem. Dlatego też Oaza młodzieżowa działająca przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie postanowiła zorganizować cykl spotkań ze Słowem Bożym.

Przez cztery kolejne piątki wielkiego postu w kościele św. Trójcy, młodzież będzie spotykać się, by wysłuchać konferencji o modlitwie z Pismem Świętym oraz rozważać tekst Ewangelii na najbliższe niedziele.

Spotkania w kościele św. Trójcy to jedna z dwóch propozycji dla młodzieży na Wielki Post, którą zaproponował ks. Grzegorz Pasternak, inicjator spotkań. Poza spotkaniami w świątyni, młodzież Oazowa na swoim profilu Facebookowym zapisuje rozważania Ewangelii na każdy dzień, jednocześnie zachęcając innych do udziału w dyskusji.

TUTAJ MOŻNA ODWIEDZIĆ PROFIL OAZY MŁODZIEŻOWEJ I WZIĄĆ UDZIAŁ W DYSKUSJI DOTYCZĄCEJ ROZWAŻAŃ EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ- Pierwsze spotkanie miało miejsce w miniony piątek. Podczas krótkiej konferencji którą wygłosił ksiądz Grzegorz Pasternak, była mowa o Ewangelii, która jest słowem aktualnym, Słowem Żywym, skierowanym do nas, ludzi na każdy czas naszego życia. Podczas rozważania słowa na niedzielę mogliśmy jeszcze raz usłyszeć słowa „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”, w których to Bóg wskazuje na Jezusa, jako na tego, który ma być źródłem Słowa Życia - mówi "Gwiazdce Cieszyńskiej" Mateusz Cwynar, uczestnik.

„Połącz się. Jak mogę usłyszeć Boga w swoim życiu?” - to cykl spotkań, które zachęcą Cię i nauczą modlitwy Słowem Bożym.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach. Najbliższe odbędzie się w piątek 2 marca, o godz. 20:00.

Tekst: P. Staroń, M. Cwynar
Foto: M. Cwynar
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter