Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala nam lepiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się mądrości ducha, słowa i stajemy się lepsi.

Nie tylko nauka, ale przede wszystkim czas próby, kiedy każdy z nas może wyciągnąć osobiste wnioski z lekcji, podczas których poznajemy siebie od nowa. Teraz, w czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu, mamy doskonałą okazję, aby zastanowić się nad swoim życiem.

To właśnie teraz jest ten moment, aby zatrzymać się i w skupieniu pomyśleć, o najważniejszych aspektach naszej wiary. Stąd też zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które rozpoczną kolejny etap przygotowań do nadejścia Wielkanocy.

W cieszyńskich parafiach już w przyszłym tygodniu rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne. Między innymi w Parafii św. Marii Magdaleny rekolekcje odbędą się w dniach od 11 do 14 marca.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi ks. dr. Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej. Rekolekcje obejmują Mszę św. z nauką ogólną dla kobiet, mężczyzn, singli i samotnych, dzieci oraz młodzieży.

Szczegółowy plan Rekolekcji można zobaczyć na stronie parafii: KLIK

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter