W kościele św. Marii Magdaleny kobiety ze Wspólnoty Matek w Modlitwie "Miriam"-  od 8 do 10 marca przygotowały czwarte już wielkopostne rekolekcje dla mam z małymi dziećmi.

W tym roku rekolekcje wygłosił ks. Dariusz Kowalczyk z Warszawy, moderator krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Oprócz codziennej Mszy św., nauki, a także indywidualnego błogosławieństwa, w zakrystii jest dostępny kącik z przewijakiem, gdzie mamy w spokoju mogą nakarmić lub przewinąć dziecko, zaś w kościele na pociechy czeka specjalne miejsce z zabawkami i dywanem.

Pierwszego dnia rekolekcji dzieci miały możliwość zabawy, zaś dla mam przygotowano m.in. "księgę pytań", do której mogły wrzucać zapisane na karteczkach pytania skierowane do księdza rekolekcjonisty Dariusza Kowalczyka. Wiele mam przyznaje, że z ogromną przyjemnością uczestniczą w rekolekcjach. Nie muszą się stresować, że dzieci będą płakać, biegać po kościele i troszkę grymasić. To właśnie dla nich od kilku lat z powodzeniem organizuje się te rekolekcje. Spotkanie poprowadziła założycielka Wspólnoty Matki w Modlitwie "MIRIAM" pani Anna Bisch. Podczas spotkania nie zabrakło również oprawy muzycznej, o którą zadbały członkinie Wspólnoty, a także wzruszających świadectw. Na koniec pierwszego dnia rekolekcji ksiądz Dariusz Kowalczyk udzielił dzieciom i ich mamom indywidualnego błogosławieństwa.

Wspólnota Matek w Modlitwie "MIRIAM" z Cieszyna, działa od 2009 roku. Członkinie spotykają się w małych grupach w swoich domach, a raz w miesiącu w Kościele Świętego Krzyża u oo. Franciszkanów. Ruch Matek w modlitwie, powstał w Anglii w 1995 roku z inicjatywy matki, a obecnie także babci Weroniki Williams. Na dzień dzisiejszy ruch działa w ponad 120 krajach na całym świecie, skupiając wokół siebie kobiety różnych kultur i języków w modlitwie.

W naszym kraju działa około dziewięćdziesięciu wspólnot. Jedną z nich jest Wspólnota Matki w Modlitwie "MIRIAM z Cieszyna, która skupia 75 kobiet, które pragną modlić się za dzieci. Członkinie modlą się w oparciu o specjalny modlitewnik, który można zamówić u krajowej koordynatorki " MwM", Lucyny Dec. Na trzeciej stronie znajdują się sekwencje dziewięciu prostych modlitw, które są odmawiane przez każdą grupę na całym świecie. Członkinie żyją w przekonaniu, że zawartość książeczki została im dana od Pana w czasie modlitwy. Modlitwy zawarte w tej książeczce, są modlitwami przygotowującymi, prowadzącymi do momentu, aż matka uklęknie u stóp krzyża i symbolicznie złoży swoje dziecko w ramiona Jezusa - poprzez umieszczenie karteczki z jego imieniem w specjalnym koszyku. Jest to tak zwany moment "uwolnienia".

Program tegorocznych rekolekcji:

Czwartek, 8 marca: 10:00 Msza św. z nauką dla mam
Piątek, 9 marca: 9:00 - 10:00 spowiedź św. dla mam, 10:00 Msza św. z nauką dla mam
Sobota, 10 marca: 14:30 Msza św. z nauką dla całych rodzin, po niej spotkanie przy kawie i herbacie

Tekst i foto: P. StarońPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter