- W obliczu cierpienia i śmierci wiele jest sytuacji, której uświadamiają nam, że bez Bożej pomocy nic sami uczynić nie możemy. To uświadamia, że musimy czasem zmienić naszą hierarchię wartości, by poznać to, co naprawdę jest dla nas ważne.  Cytat ten pochodzi z książki "Bóg otrze z oczu każdą łzę", której autorem jest Stanisław Biel SJ. I może właśnie te słowa mogą stać się wstępem do zapowiedzi wydarzenia, które już 18 kwietnia zagości w Katolickim Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie. Mowa o wykładzie księdza dr Leszka Łysienia,  doktora filozofii i kapłana diecezji bielsko-żywieckiej. Wykładowcy metafizyki i filozofii Boga w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej, a ponadto miłośnika literatury i autora między innymi takich książek, jak: „Bóg, rozum, wiara”, „Religia, ateizm, wiara”, „Wędrówki po metafizyce”, czy „Na tropach człowieka”.

Dziś trudno już zliczyć, ile spod jego  rąk wyszło artykułów naukowych i popularnonaukowych, czy w ilu sympozjach i konferencjach uczestniczył.  Najbliższa środa będzie okazją do kolejnego spotkania z księdzem, którego felietony mamy przyjemność publikować na łamach "Gwiazdki Cieszyńskiej”. Tym razem rzecz będzie o „Tajemnicy cierpienia…”

18 kwietnia w auli Liceum Katolickiego o 18.00  wykład "Tajemnica cierpienia - problem teodycei" wygłosi ks. dr Leszek Łysień.


fot. pixabay.com/pl/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter