W Cieszyńskim Browarze Zamkowym właśnie trwa Kurs "Alfa" dla młodzieży. W miniony wtorek (17 kwietnia) odbyło się już trzecie spotkanie, przed młodymi jeszcze siedem.

Kurs ruszył 3 kwietnia, dotychczas odbyły się trzy spotkania. Jeszcze przed rozpoczęciem Alfy w Cieszynie odbyła się Duchowa Rewolucja, czyli spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z terenu powiatu cieszyńskiego, podczas którego na Hali Widowiskowo-Sportowej spotkało się blisko 2 tysiące młodych osób. Kurs Alfa to tak naprawdę przedłużenie dla tych osób, które chciałyby kontynuować spotkania w szerokim gronie.

- Pomysł przyszedł z Bielska-Białej, gdzie wcześniej już organizowano podobne wydarzenia jak Duchowa Rewolucja. Chodziło o to, aby po  Duchowej Rewolucji, która odbyła się w marcu w Cieszynie, młodzież znów mogła się spotykać, więc w porozumieniu z O. Witem, pomyśleliśmy nad kolejnymi spotkaniami dla młodzieży i tak powstał dla nich kurs Alfa. Naszym głównym celem jest ewangelizacja, przedstawienie najważniejszych prawd naszej wiary, doprowadzenie młodych osób do żywej relacji z Chrystusem. Na ostatnim spotkaniu odbędzie się podsumowanie wszystkich jedenastu spotkań, i będziemy chcieli, aby młodzież od nowego roku formacyjnego weszła do wspólnot w swoich macierzystych parafiach - mówi inicjator spotkań ksiądz Grzegorz Pasternak.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek, o godzinie 17:30. Więcej na temat Kursu Alfa dla młodzieży można przeczytać tutaj http://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/wywiady/1759-wbijajnabrowar-kurs-alfa-dla-mlodziezy

Szczegóły kolejnych spotkań można śledzić na bieżąco, za pośrednictwem profilów Facebookowych "Duchowej Rewolucji" oraz "Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji "Zacheusz" w Cieszynie:

#wbijajnabrowar

https://www.facebook.com/rewolucjawcieszynie

https://www.facebook.com/Zacheusz.org

Tekst i foto: P. Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter