Ksiądz dr. Robert Niedziela będzie głosił Słowo Boże podczas wszystkich nabożeństw fatimskich, które po przerwie już niebawem będą odbywały się w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny. Nabożeństwa Fatimskie, będą odprawiane w Kościele każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października. Pierwsze czuwanie fatimskie, które odbędzie 13 maja, o godz. 17.00 poprowadzi ks. prałat Stefan Sputek, dziekan cieszyński.

- Nabożeństwo fatimskie jest znane w naszej diecezji i od wielu już lat, począwszy od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca, gromadzi na tej niezwykłej modlitwie wielu czcicieli Matki Bożej... - pisał w liście pasterskim przed przybyciem figury MB Fatimskiej, biskup senior Diecezji Bielsko-Żywieckiej Tadeusz Rakoczy. Biskup zaznaczył, aby na spotkania z Matką Bożą przygotować się nawróceniem i sakramentalną spowiedzią, zaznaczając aby nie szczędzić czasu i otworzyć serca na słowa orędzia, które jest przypomnieniem słów Ewangelii świętej.

13 maja 2009 rozpoczęła się Wielka Nowenna Fatimska, która będzie trwała do 13 maja 2017 roku. Inicjatywa zrodziła się w sekretariacie fatimskim działającym przy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Wielka Nowenna Fatimska, w tym roku będzie miała już 8 lat i jest podstawowym celem stanowiącym przygotowanie nas do 100. rocznicy objawień. Chodzi przede wszystkim o to, aby przypomnieć słowa Matki Bożej, słowa które niosą ratunek światu.W 1917 roku od 13 maja do 13 października, dzieciom z Fatimy ukazała się Matka Boska, która w trakcie objawień przekazała młodzieńcom trzy tajemnice fatimskie. Tajemnice stanowią dla nas wezwania, które Maryja kieruje do ludzkości. Jedną z trzech osób, którym ukazała się Matka Boska, jest zmarła w 2005 roku karmelitanka s. Łucja dos Santos.

W setną rocznicę objawień fatimskich w Cieszynie przeszli w uroczystej procesji mieszkańcy miasta. W asyście orkiestry dętej „Cieszynianka” wierni wyruszyli wokół Rynku, niosąc ze sobą figurę Matki Bożej Fatimskiej. Figura została ufundowana i przywieziona z Fatimy przez pielgrzymów z parafii, którzy pod przewodnictwem ks. Bartosza Łacka odwiedzili z pielgrzymką Fatimę, z okazji 100-lecia objawień fatimskich.

O pielgrzymce do Fatimy pisaliśmy tutaj: http://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/wywiady/1192-fatimska-pani-pielgrzymujaca

Zobacz także: relację z Mszy św., podczas której Biskup Ordynariusz Roman Pindel poświęcił figurę Matki Bożej Fatimskiej http://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/wywiady/1389-niosac-figure-matki-bozej

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych nabożeństwach.

W Kościele pw. Św. Marii Magdaleny Nabożeństwa Fatimskie będą odprawiane w następującym porządku:

17.00 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św z rozważaniem
Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej
Zakończenie nabożeństwa

Tekst: P. Staroń
Foto: K. Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter