Boże Ciało jest świętem w tradycji ludowej, które w Kościele katolickim jest obchodzone jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W 2018 roku święto Bożego Ciała przypada w czwartek - 31 maja.

Uroczystości związane z jednym z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, to wielkie wydarzenie w historii Kościoła dla wszystkich wiernych. W Polsce Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy i nauki szkolnej. Obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią, fragmenty czterech Ewangelii. Ważnym elementem Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa są procesje z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Tłumy wiernych oddają cześć Chrystusowi.


Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Cieszynie wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w kościele s. Boromeuszek. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach:

I ołtarz - przy klasztorze s. Boromeuszek - wspólnoty współodpowiedzialne za przygotowanie ołtarza – sodalicja mariańska i żywy różaniec

II ołtarz - na ul. Garncarskiej, wspólnota współodpowiedzialna za przygotowanie ołtarza – członkowie chóru Lutnia

III ołtarz - na ul. Korfantego, wspólnoty współodpowiedzialne za przygotowanie ołtarza – apostolat Maryjny i Legion Maryi

IV ołtarz - na pl. św. Krzyża, wspólnota odpowiedzialna za przygotowanie ołtarza – Odnowa w Duchu Świętym

Gorąco zachęcamy do udziału w procesji oraz udekorowania okien domów na trasie procesji.

Tekst i foto: P. Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter