23 maja w Katolickim Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Debata ponad granicami" organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Cieszynie.

Debata pod tytułem "Ponad granicami: Kobieta w społeczeństwie - kobieta w Kościele", cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród członków cieszyńskiego Klubu. W rozmowie udział wzięły pani prof. Katarzyna Olbrycht oraz pani Agnieszka Lamek- Kochanowska z partii Razem.

- Spotkanie zatytułowane "Kobieta w społeczeństwie, kobieta w Kościele" dotyczyło dzisiejszej sytuacji kobiet w Polsce, widzianej oczami feministki i kobiety związanej z Kościołem Katolickim. Poruszone zostały zagadnienia związane m.in. ze współczesnym feminizmem, równouprawnieniem płci, aborcją i godnością człowieka - mówi Bartosz Frydrychowski, prezes Klubu. Debata miała otwartą formułę, a sama publiczność angażowała się w rozmowę. - Jak się okazało obie strony łączyło więcej, niż mogłoby się wydawać - dodaje Bartosz Frydrychowski.

W przyszłości, Klub planuje organizować kolejne debaty z udziałem ciekawych gości. Gorąco zachęcamy do polubienia strony Facebook Klubu Inteligencji Katolickiej w Cieszynie, na której można śledzić na bieżąco wszystkie informacje związane z cieszyńskim klubem:

https://www.facebook.com/KIKSCI/


P.Staroń
Foto: B.Frydrychowski

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter