Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji bielsko-żywieckiej już po raz jedenasty zorganizowało, Korowód Świętych, który dwudziestego ósmego października br. przeszedł ulicami Bielska-Białej niosąc relikwie świętych i błogosławionych (ponad siedemdziesiąt relikwii), modląc się słowami Litanii do Wszystkich Świętych. Korowód przeszedł z kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej do katedry św. Mikołaja. Tegoroczne hasło spotkania brzmiało: "Święci – przewodnicy do nieba".

Najpierw wszyscy spotkali się w kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie zaprezentowali relikwie swoich świętych i wysłuchali życiorysów części z nich, następnie modlili się za ich wstawiennictwem, a śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych przeszli w procesji do katedry św. Mikołaja. Tu wspólnie odmówili różaniec (część Radosną) i uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Młoczka wraz z księżmi uczestnikami w Korowodzie Świętych. Homilię wygłosił ks. Piotr Bączek były wieloletni asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (diecezji bielsko-żywieckiej). Odwołując się do starożytnej sentencji Plutarcha „Navigare necesse est” (Żeglowanie jest konieczne) zauważył, że gdy się nie wie, dokąd płynąć, to żaden wiatr nie jest dobry. „Gdy wiemy, gdzie i w Kim jest cel, to każdy wiatr będzie dobrym wiatrem. Bądź świętym, a osiągniesz niebo, i inni razem z Tobą!” Asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Wojciech Pal, poinformował, że po raz pierwszy do Korowodu Świętych dołączono akcję pt. „Challenge – wyzwanie: świętość!”. To propozycja zadań na każdy dzień, począwszy od dnia 28 października aż do Uroczystości Wszystkich Świętych. „To propozycja przeżycia dni pozostałych do uroczystości Wszystkich Świętych. Warto wykorzystać ten czas na jeszcze lepsze przygotowanie się do radości ze Świętych i starania się o coraz lepsze życie” i zachęcił, by zgodnie z sugestią papieża Franciszka wprowadzić w życie zasadę opartą na słowach: dziękuję, przepraszam i proszę.

Korowód Świętych w bielskiej katedrze zakończyło wspólne zdjęcie, żywiołowe odśpiewanie piosenki Arki Noego "Taki duży, taki mały może świętym być" oraz koszem słodyczy - prezentem dla wszystkich uczestników .

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter