W sobotę, 2 grudnia na terenie bielskiego lotniska w Aleksandrowicach odbył się Piąty Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy mieli do pokonania dystans sześciu kilometrów (dwie pętle po trzy kilometry).

Na starcie stawiło się  297 biegaczy, którzy startowali w czapeczkach i różnych atrybutach mikołajkowych. Bieg odbył się w sześciu kategoriach wiekowych, a pomiar czasu prowadzony był przy użyciu chipów elektronicznych. Organizatorem imprezy była Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak oraz Szkoła Pływania NEMO. Nad całością zawodów czuwał organizator zawodów Leszek Stebnicki, a w rolę świętego Mikołaja i spikera zawodów wcielił się Bogdan Dubiel. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przygotowano atrakcyjne nagrody.

Po raz pierwszy w historii biegów Mikołajowych, ks. proboszcz bielskiej katedry pw. św. Mikołaja Antoni Młoczek ufundował specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika z katedralnej parafii. Otrzymał ją Paweł Fąferko. Wręczono również nagrody specjalne  za najciekawsze stroje mikołajkowe. W klasyfikacji generalnej wśród panów zwyciężył Janusz Tomasz z Kaniowa, a wśród kobiet Czyż Katarzyna z Rudy Śląskiej.  Na mecie każdy z uczestników  otrzymał pamiątkowy medal, jak również gorącą herbatę i drożdżówkę.

Najstarszy uczestnik, który ukończył bieg miał osiemdziesiąt cztery lata, a był nim Mieczysław Chomicki - no cóż można tylko pozazdrościć. Bieg ukończyło 297 biegaczy.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter