Już po raz VIII w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowice, w dniu siódmego stycznia br. ,odbył się diecezjalny przegląd chórów, scholi i zespołów - "Pójdźmy wszyscy do stajenki 2018".

W przeglądzie udział wzięli: Chór „Inwencja” z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej – Aleksandrowicach, dyr. Adam Utmańczyk. Diakonia Muzyczna „Solo Dios Basta” z parafii św. Marcina w Pisarzowicach. Zespół „Fleciki” z parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach, dyr. Krzysztof Jesiołowski. Dziecięcy Chórek Kościelny z parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach, dyr. Krzysztof Jesiołowski. Chór Parafialny z parafiiśw. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej – Wapienicy, dyr. Janusz Zmełty. Schola „Gaudium Providentiae” z parafii Opatrzności Bożej w Jaworzu, dyr. Tadeusz Kostoń. Chorus Sancti Mathias z parafii św. Macieja w Andrychowie, dyr. Wiktoria Hatala.

Koncert prowadził Krzysztof Przemyk - prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału w Bielsku-Białej, a dyplomy i pamiątkowe plakietki wręczał ks. Sławomir Zawada - przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej diecezji bielsko-żywieckiej.

Tekst i foto: Marian Szpak

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter