10 stycznia 2016 roku zmarł niesamowity muzyk – David Bowie. Był piosenkarzem, kompozytorem, autorem tekstów, producentem muzycznym i aktorem. Urodził się w Londynie 8 stycznia 1947 roku. Swoje życie poświęcił tworzeniu muzyki. Zapisał się w historii jako jeden z artystów rockowych z największą ilością sprzedanych albumów w dziejach. Nakład ze sprzedaży wszystkich jego płyt wyniósł grubo ponad 140 milionów egzemplarzy na całym świecie. Niestety po 18-miesięcznej walce przegrał z chorobą.

14 stycznia 2016 roku zmarł aktor - Alan Rickman. Znany przede wszystkim z roli Severusa Snape’a z filmów o Harrym Potterze. Oprócz tego był również aktorem teatralnym, reżyserem oraz scenarzystą. Podobnie jak w przypadku Davida Bowie – przegrał walkę z rakiem.

21 kwietnia 2016 roku zmarł Prince Rogers Nelson. Był amerykańskim muzykiem oraz zdobywcą wielu nagród. Sprzedał ponad 100 milionów albumów z muzyką na całym świecie. Uznawany został za jednego z najbardziej innowacyjnych artystów wszech czasów. Znacząco wpłynął na rozwój muzyki rozrywkowej, szczególnie jeśli chodzi o lata 90. XX wieku.

3 czerwca 2016 roku zmarł znany bokser - Muhammad Ali. Zdobywca złotego medalu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rzymie. Osiągnął ogromną sławę jako bokser. Wciąż uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy oraz najważniejszych sportowców XX wieku. Stoczył 61 walk, z czego wybrał 56. Poniósł tylko 5 porażek.

9 października 2016 roku zmarł polski reżyser – Andrzej Wajda. Urodził się 6 marca 1926 roku. Był polskim reżyserem filmowym oraz teatralnym, a także senatorem I kadencji. Jego twórczość nawiązywała do polskiego symbolizmu i romantyzmu. Andrzej Wajda był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. oscara za całokształt twórczości.

11 listopada 2016 roku zmarł Leonard Cohen. Któż z nas nie zna jego popularnego hitu „Hallelujah”? Był kanadyjskim poetą, pisarzem oraz piosenkarzem. Zmarł w wieku 82 lat. Tworzył głównie w gatunku folk rock. Niesamowita postać.

25 grudnia 2016 roku zmarł George Michael. Był brytyjskim piosenkarzem, producentem muzycznym i kompozytorem. W 1981 roku założył zespół Wham! Wspólnie z zespołem stworzyli piosenkę Last Christmas.

27 grudnia 2016 roku zmarła Carrie Frances Fisher. Znana przede wszystkim z roli księżniczki Lei w Gwiezdnych Wojnach. Była scenarzystką, aktorką i pisarką. 

Niestety rok 2016 był obfity w nagłe, niespodziewane śmierci. 

/JK/
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter