Potrafią uchwycić cudowne chwile, są w stanie dostrzec otaczające nas piękno, kiedy większość z nas przechodzi obok obojętnie. Ich sprawne oko i dusza artystyczna czynią z nich prawdziwych mistrzów fotografii, którzy by zbudować odpowiedni klimat czy uchwycić prawdziwe emocje potrafią na tę jedną chwilę nie szczędzić czasu. Dla nich inspiracją może być architektura, krajobraz, czy martwa natura, ale to co uwydatnia w kadrze prawdziwe emocje to ludzie.

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne podczas dorocznej wystawy przedstawia najciekawsze prace miłośników fotografii. Przez najbliższe tygodnie prace ponad dwudziestu członków CTF zdobić będą wnętrza restauracji Ekotradycja przy ulicy Bobreckiej, gdzie w piątek, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy "Prezentacje CTF 2018". Odsłonę prac wzbogaciły dwie towarzyszące wystawy oraz recital zespołu „TON” z Żywca.

- Jest to wystawa wielu autorów, z których każdy z nich inaczej odbiera świat, ma inną wrażliwość czy ulubiony temat. Dlatego też wystawa nie jest spojona w zasadzie żadnym tematem. To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich naszych członków, jedynym celem jaki sobie stawiamy co roku to możliwie wysoki poziom artystyczny - wyjaśniał Michał Kuzyk prezes CTF.

Jedno z najstarszych stowarzyszeń fotograficznych w kraju skupia blisko trzydziestu członków. Od lat zakorzenione nad Olzą bogate tradycje fotograficzne, a także współczesne lata działalności CTF, zaowocowały w szereg zorganizowanych wystaw, pokazów czy konkursów. Osiągnięć i sporego dorobku gratulował członkom CTF w imieniu Burmistrza Ryszarda Macury, a także własnym Wiceburmistrz Miasta Aleksander Cierniak.

Wydarzenie było również okazją do odsłony kolejnych postaci z cyklu „11 Nietuzinkowych Postaci Cieszyna”. Wśród osób wyróżnionych przez Annę Kańską-Górniak znalazł się członek Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego Kazimierz Branny, który wraz z Sylwią Czakon- autorką portretu, dokonał jego odsłony.

- Głównym celem jest przedstawienie postaci, które związane są z moją osobą od wielu lat. Wszyscy są społecznikami, wszyscy kochają ludzi, wszyscy służą temu miastu i przede wszystkim są dobrzy. Dziś odsłaniamy kolejne postacie, jedną z nich jest Kazimierz- od wielu lat był związany z Klubem Przedsiębiorcy, dokumentując jego działalność. Autor kilkudziesięciu tysięcy zdjęć oraz uczestnik kilkuset spotkań, przez lata był głównym motorem promocyjnym naszych działań – uzasadniała Anna Kańska-Górniak.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter