fot. https://pixabay.com/pl/

"jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi”- Norwid

Polityka dzisiejszej Polski bardzo różni się od tej która była kiedyś. Ale nie skupiamy się nad tym. Należy skupić się na nas, ludziach, polityka to jedynie namiastka nieprawidłowości.

Nieprawidłowość-specjalnie użyłam tego słowa- jest to coś co się nie zgadza, nie jest to powszechnie ani złe ani dobre, ale jest to rzecz na którą nie powinno być miejsca.
Otacza nas cudowny świat. Zmodernizowane miasta, technologia i wiele innych.

Dlaczego wielu ludzi ucieka od tego „daru ludzkości”, który odmienia nasze życie i sprawia, że jest łatwiejsze, po prostu lepsze. („Milczenie Pana Cogito”) Wojna polsko-polska…walki między rodakami, które nie są dosłowne. Jest to przenośnia wzajemnego zwalczania się między obywatelami tego samego kraju. Od razu do głowy przychodzi mi inność. Ktoś inaczej wygląda? Ma kolorowe włosy, własny styl ubierania się etc. Budzi to w ludziach pewien rodzaj niechęci.

Zwłaszcza wśród ludzi starszych. Dzisiejszy świat sprawił, że młodzież jest bardziej otwarta na inność rówieśników, kolegów, koleżanek czy ludzi z ulicy. Dlaczego tak bardzo ludzi interesują inni ludzie? Przecież to ich sprawa czy mają kolczyki na twarzy, dziurawe spodnie…Mam czasem wrażenie, że ludzie robią to z sensacji lub jest to jakaś forma wyżycia się czy przelania swoich negatywnych emocji. Osoby takie najczęściej obraźliwie komentują czy w nie zbyt przyjazny sposób patrzą na „inne osoby”.

Czasami nawet pokazują niemiłe gesty. Czy inność jest zła? NIE. Dzięki temu każdy może wyrazić siebie. Każdy jest inny i gdybyśmy wyglądali podobnie, w podobny sposób się zachowywali świat byłby nudny i nie miałby sensu. Nie należy w żaden sposób karać ludzi, którzy po prostu chcą być sobą. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Nikt nie powinien dyktować innym jak mają wyglądać, zachowywać się czy co mają robić. Jest to zachowanie nieprawidłowe.

- Paulina Kubielas

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter