„Gorączka jest tylko symptomem, objawem głębszej choroby. To znak, że w naszym organizmie jest jakieś chore miejsce” – przypomniał wikariusz generalny diecezji ks. Marek Studenski w najnowszym kazaniu z serii „Szklanka dobrej rozmowy”, opublikowanym w mediach społecznościowych i w formie podcastu. Wskazał na analogię między procesem diagnozowania choroby cielesnej a życiem duchowym, w którym przeżywane emocje są objawem „tego, co dzieje się w nas”.

Kapłan zanalizował ewangeliczną scenę, gdy Jezus uzdrowił z gorączki teściową Piotra (Mk 1, 29-39). Zwrócił uwagę, że ten sam Jezus, jeśli tylko powierzymy Mu swoje życie, uzdrowi nas z każdej choroby.

„Nie skupi się tylko na objawach, ale gdy pójdziemy do Niego na modlitwę, wiedzeni smutkiem, zniechęceniem, brakiem nadziei, gdy powiemy Mu o tym, to On przejdzie od tych objawów zewnętrznych do sedna sprawy i uzdrowi nasze serca. Skorzystajmy z tej wizyty u Jezusa najlepszego lekarza, który jest i działa. Także w tym momencie” – zachęcił ks. Studenski.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter