„Niech tak bardzo aktualny przykład św. Stanisława biskupa i męczennika będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne” – zachęcił papież Polaków podczas audiencji ogólnej 6 września. Byli wśród nich także metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, biskup kielecki Jan Piotrowski, krakowski biskup pomocnicy Robert Chrząszcz, a także biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.

Oto słowa Ojca Świętego:


Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w sposób szczególny pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, diecezji bielsko-żywieckiej, tarnowskiej i kieleckiej oraz z polskiej parafii w Rzymie, którzy przybyli, aby świętować rocznicę kanonizacji swojego Patrona i Patrona Polski: św. Stanisława, biskupa i męczennika, która miała miejsce w Asyżu 770 lat temu. Bohaterski i nieustępliwy Pasterz krakowski, zginął od miecza polskiego władcy, broniąc swego ludu i prawa Bożego. Z wielką odwagą i wewnętrzną wolnością, święty Stanisław przedkładał Chrystusa ponad priorytety świata. Niech jego przykład, tak bardzo aktualny, będzie dla was zachętą do trwania w wierności Ewangelii i wcielania jej w wasze życie rodzinne i społeczne. W ten sposób będziecie mogli być czytelnymi świadkami prawdy, sprawiedliwości i braterskiej miłości. Z serca wam błogosławię.

W środowej audiencji udział wzięli m.in.: pielgrzymi z metropolii krakowskiej, świętującej 770. rocznicę kanonizacji św. Stanisława – Biskupa i Męczennika. Wśród nich: duchowni i świeccy pracownicy kurii arcybiskupiej w Krakowie, chór i orkiestra sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, pielgrzymi z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Jordanowie (arch. krakowska), z parafii pw. św. Stanisława ze Szczepanowa (diec. tarnowska), z parafii pw. św. Małgorzaty w Strzałkowie oraz z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łopatkach (arch. gnieźnieńska), z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu, św. Kazimierza w Białymstoku, a także beskidzkich parafii – pw. św. Michała Archanioła we Włosienicy oraz pw. św. Rocha w Zamarskach.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/
 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter