„Modlitwa posiada niesamowitą moc, o czym wie nasz nieprzyjaciel Szatan, który będzie robił wszystko, żebyśmy się nie modlili” – przypomina ks. Marek Studenski w najnowszej medytacji na 5. Niedzielę zwykłą, 4 lutego 2024 r. Przywołuje historię Petrusa Pavlicka, który modlitwą różańcową doprowadził do wolności Austrii w 1955 roku.

Duchowny porównuje modlitwę do naostrzonej siekiery, podkreślając, że nie można osiągnąć skutecznych rezultatów bez odpowiedniego przygotowania. Udziela również praktycznych rad, zachęcając do modlitwy za Polskę.

„Chciałbym dzisiaj zachęcić wszystkich, aby sięgnąć po różaniec, modlić się za Polskę. Jeśli wszyscy chwycimy do ręki różaniec i będziemy kontynuować te nasze akcje modlitewne, zwłaszcza szturm do nieba w intencji młodych ludzi, młodzieży, młodych małżeństw, młodych rodzin, myślę, że Pan Bóg po raz kolejny objawi swoją chwałę. Austria 1955 rok, Polska rok 2024, mogą być świadkami Wielkiego Zwycięstwa różańcowego” – apeluje.

Kapłan prosi także o wspieranie szkół katolickich Dziedzictwo św. Sarkandra poprzez przekazywanie 1,5% podatku. „Dzięki pozyskanym środkom modernizujemy sale szkolne, fundujemy stypendia naukowe dla zdolnych uczniów, wyposażamy szkołę w bazę sportową, żeby w tych szkołach dzieci mogły rozwijać się w sposób harmonijny. Naprawdę potrzeby są ogromne, a każdy najmniejszy datek, najmniejsza pomoc, jest na wagę złota” – tłumaczy.

W „Dopowiedzeniach” księża Mateusz i Piotr konstatują, że papieska encyklika „Fratelli Tutti” jest nie tylko drogą szukania braterstwa między wszystkim ludźmi. Jest ona również próbą wskazania przyczyn kryzysu naszego społeczeństwa, który rodzi się z odejścia od wartości religijnych. „Stąd wezwanie, aby na nowo w naszych wnętrzach oraz w naszych domach i miastach rozbrzmiała muzyka Ewangelii, aby szukać źródeł naszej tożsamości. Dialog międzyreligijny ma nam wszystkim pomóc odnaleźć Boga, który jest naszym Ojcem, bo tylko wtedy możemy siebie wzajemnie nazywać braćmi i siostrami” – dopowiadają autorzy programu.

/Diecezja Bielsko-Żywiecka/


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter