W Cieszynie rusza X edycja Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą. Jak co roku wydarzenie ma uświadamiać nam jak bardzo ważne jest czytanie dzieciom, poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.  Przez siedem dni w mieście odbędzie się wiele atrakcyjnych imprez m.in. spotkania z pisarzami i bajkowymi postaciami, kiermasz księgarski czy warsztaty.

W dniu 2 czerwca br., w nawiązaniu do międzynarodowych obchodów Dnia Matki i Dziecka, Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie organizatorem uroczystej inauguracji X jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą, która odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Program przewiduje m.in. występ Sceny Lalek Teatru „Bajka” z Czeskiego Cieszyna, występ polsko-czeskiej amatorskiej grupy teatralnej pt. „Lokomotywa”, spotkania z pisarzami, bajkowymi postaciami i upominki dla milusińskich z okazji ich święta.

- Atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach trwania Festiwalu, podczas których zapraszamy uczniów szkół podstawowych na spotkania autorskie m.in. z Łukaszem Wierzbickim, Ewą Stadtmüller, Agnieszką Frączek, warsztaty ilustratorskie i literackie, a rodziców wraz dziećmi zapraszamy do bibliotecznej pieczary i wzięcia udziału w rodzinnej grze przygodowej w stylu Escape the room (z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 8520710) - informuje Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Wszystkich rodziców chętnych do czytania swoim dzieciom wraz ze swoimi pociechami zapraszamy w dniu 2 czerwca br. na godz. 17.00 do Teatru im. A. Mickiewicza na wielkie święto czytania!

Więcej o Festiwalu można przeczytać na stronie cieszyńskiej biblioteki KLIK