Jeden z najstarszych zabytków Ziemi Cieszyńskiej - Rotunda św. Mikołaja w Cieszynie, której wizerunek widnieje również na banknocie o nominale 20 zł - został nominowany do tegorocznej edycji konkursu pt. 7 Cudów Polski, organizowanego przez wydawcę magazynu National Geographic.

- Jest jedną z najważniejszych budowli romańskich w Polsce. Kaplica rozplanowana na planie koła wzniesiona z wapiennych kamieni pamięta XI w., a w jej surowym wnętrzu panuje atmosfera niczym w największych romańskich katedrach -  informuje National Geographic, organizator konkursu.

Aktualnie Rotunda św. Mikołaja w Cieszynie znajduje się w rankingu na 6 pozycji.  Tylko od nas zależy czy to ona stanie się jednym z 7 Cudów Polski. Każdy kto chce zagłosować może to zrobić na stronie KLIK. Wystarczy odszukać Kościół św. Mikołaja w Cieszynie i oddać swój głos. Głosowanie potrwa do końca sierpnia.

Warto dodać, że można głosować  ponownie co 24 godziny. Im więcej głosów zostanie oddanych, tym z pewnością o krok bliżej będzie dzielić cieszyński zabytek od wygranej.

Zachęcamy do głosowania!

arch.