Muzyka klasyczna może też być nie całkiem poważna. I taka też jest nowa propozycja COK „Dom Narodowy”. Realizowany we współpracy z Cieszyńskim Towarzystwem Muzycznym cykl koncertów pn. „Muzyka nie całkiem poważna” adresowany jest do szerokiego grona odbiorców. Wykonawcami poszczególnych koncertów będą zawodowi muzycy i zespoły, co gwarantuje wysoki poziom artystyczny tego przedsięwzięcia; jednocześnie związani z naszym regionem, więc godni poznania i promocji według zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie”.
W programie każdego koncertu znajdą się znane i lubiane szlagiery i przeboje wielkiej muzycznej literatury, a gospodyni każdego z wieczorów w rozmowie z wykonawcami pozwoli poznać publiczności życie artystów „od kuchni”.

W pierwszym koncercie, który odbędzie się w sali widowiskowej Domu Narodowego 22 września o godzinie 18.00, wystąpi pianistka Agata Hołdyk. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, zawodowo związana z Instytutem Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Solistka i kameralistka koncertująca w kraju i za granicą. Wieczór wypełnią utwory G. Gershwina, S. Joplina, Ch. Corea, ale także W. A. Mozarta i F. Chopina. Koncerty z cyklu „Muzyka nie całkiem poważna” prowadzić będzie Grażyna Durlow. Całkiem poważnie zapraszamy!

COK "Dom Narodowy"