W dniach 1 - 2 sierpnia wspólnota parafii św. Elżbiety będzie przeżywać Odpust Porcjunkuli.

Obchody rozpoczną się 1 sierpnia nieszporami o godzinie 17:30, zaś po nich odbędzie się Msza św. o godzinie 18:00 i procesja Maryjna. Wierni proszeni są o przyniesienie świec do kościoła. W drugi dzień obchodów - 2 sierpnia - Msze św., będą sprawowane w porządku niedzielnym.

O godzinie 11:30 odbędzie się uroczysta suma odpustowa,  którą poprowadzi ks. Jerzy Basaj Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego.

Uroczystość ku czci Matki Boskiej Anielskiej od lat wpisuje się w cieszyńską tradycję sierpniowych uroczystości religijnych. Odpust Porcjunkuli nawiązuje do przeniesienia w przeszłości z kaplicy starego klasztoru sióstr elżbietanek w Cieszynie - ołtarza Porcjunkuli.

W trakcie odpustu u sióstr elżbietanek będzie można kupić ogórki i smalec - przygotowane według klasztornych procedur. Gorąco zachęcamy do zakupu, a także do skosztowania cieszyńskich kołaczy i ciast przygotowanych przez członków parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania  i modlitwy