Pod patronatem św. Jana Bosko ministranci posługujący w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej, każdego roku mają świetną okazję do rywalizacji w ramach rozgrywek w turnieju piłki nożnej Bosko Cup. Jak w latach ubiegłych, na stadionie "Sprint" w Bielsku-Białej Wapienicy, odbyły się Letnie Finały Bosko Cup.

W tym roku najlepszą drużyną okazała się drużyna ministrantów reprezentująca parafię w Kończycach Małych. Drużyna z Kończyc Małych pokonała drużynę z Pogórza, na trzecim miejscu znalazła się drużyna z parafii z Radziechowa.

W rozgrywkach wzięło udział 14 zespołów, z których utworzono dwie grupy.  Mecze zostały rozegrane w dniach 24 i 25 czerwce na zasadzie - każdy z każdym w grupie.

Od kilku lat ministranci posługujący w parafiach naszej diecezji, biorą udział w rozgrywkach piłki nożnej, w ramach Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów "Bosko Cup". Turniej Bosko Cup jest inicjatywą ks. Marcina Pompera, pomysłodawcy, prezesa Stowarzyszenia "Persette".

W Bosko Cup chodzi o dobrą i wspólną zabawę - o wspólne spotkanie ministrantów z różnych parafii. Młodzi piłkarze mają także możliwość do wspólnej rywalizacji, jednak rywalizacja nie jest głównym celem spotkań.

Wyniki oraz zdjęcia z tegorocznych rozgrywek można zobaczyć na stronie http://boskocup.pl/