Warto podkreślić, że projekt ma charakter międzypokoleniowy. Już we wrześniu wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia żywych konstrukcji wierzbowych, a także wykładzie poświęconym ekologicznemu ogrodnictwu.

Wykład o roślinach i ziołach Beskidu Śląskiego pt. Zioła dla wszystkich, który wygłosi Renata Bielesz odbędzie się 22.09.2016 o godzinie 11.00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie (sala wykładowa na ostatnim piętrze, ul. Głęboka 15). Na wykład obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod nr telefonu 515 261 827 lub e mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty tworzenia ogrodowych, żywych konstrukcji wierzbowych odbędą się 24.09.2016 w godzinach od 09.00 do 17.00 w Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Karolinka” w Cieszynie przy ulicy Folwarcznej 21 (plac przy wejściu głównym na ROD
Cieszyn). W trakcie warsztatów członkowie zespołu Żywa Architektura pokażą jak zrobić wierzbową pergolę i wypleść żywy wierzbowy płotek.

Wstęp wolny na wyżej wspomniane wydarzenia. W ramach projektu powstała już wystawa zatytułowana Jak sobie wysiejesz, tak Ci wyrośnie… Dobre praktyki w rodzinnym ogrodzie, którą zainicjował spacer edukacyjny. W kwietniu odbyły się także warsztaty rodzinne Spotkanie z pszczołami zorganizowane w ramach Tygodnia Ziemi, przy współpracy z Fundacją Laja i Zamkiem Cieszyn.

W maju i czerwcu br. przy współpracy z pracownikami i mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Cieszynie, Fundacja Wskazówka rewitalizowała ogród, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy wspomnianego Domu Pomocy. Na wrzesień zaplanowano budowę kolejnego ogródka społecznego, tym razem przy współpracy z Centrum Sociálních Služeb Český Těšín.

Wszystkie osoby zainteresowane kolejnymi wydarzeniami zaplanowanymi przez Fundację Wskazówka zapraszamy na naszą stronę internetową wskazowka.org.pl Dodatkowych informacji udzielamy także pod numerem telefonu: 515 261 827

W imieniu Zarządu Fundacji Wskazówka

Barbara Wrona
fot. Simon Horak