Październik to miesiąc w szczególny sposób skupiony na Matce Bożej. To właśnie w październiku w naszych kościołach odprawiane są codziennie nabożeństwa różańcowe.

Październik jest miesiącem w trakcie którego odprawiane są nabożeństwa różańcowe. W Kościele, miesiąc ten w szczególny sposób poświęcamy modlitwie różańcowej. Modlitwa połączona z medytacją, pokazuje jak mocna jest jest nasza wiara w stosunku do Boga miłosiernego. W październiku, przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe, które otaczamy wyjątkową czcią.

Za modlitwą różańcową szczególnie wstawiał się Ojciec Święty Jan Paweł II, który poświęcił jej list apostolski pt."Rosarium Virginis Mariae", który skierował do wszystkich biskupów, kapłanów, diakonów, zakonników i zakonnic oraz wszystkich wiernych.

Na modlitwę różańcową zaprasza m.in. parafia pw. św. Marii Magdaleny, w której Nabożeństwa różańcowe są odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Już dziś gorąco zachęcamy wszystkich wiernych, do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w naszych kościołach i wspólnotach parafialnych.

7 października tysiące wiernych odmówi na granicach Polski różaniec. Takiej akcji w Polsce jeszcze nie było. Więcej "Różańcu do granic" pisaliśmy TUTAJ

Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowym planem tego wydarzenia na stronie parafii http://parafiamagdaleny.pl/parafia/wiadomosci/324-rozaniec-do-granic

P.Staroń