8 listopada (środa) o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek w Modlitwie "MIRIAM" działającej przy Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Wspólnota liczy 75 mam, które spotykają się na comiesięcznych spotkaniach u OO. Franciszkanów. Mamy spotykają się także co tydzień w swoich domach, zazwyczaj w godzinach porannych. Modlą się w oparciu o modlitewnik "Matek w Modlitwie". To specjalny modlitewnik, który można zamówić u krajowej koordynatorki " MwM", Lucyny Dec.

Członkinie żyją w przekonaniu, że zawartość książeczki została im dana od Pana w czasie modlitwy. Modlitwy zawarte w tej książeczce, są modlitwami przygotowującymi, prowadzącymi do momentu, aż matka uklęknie u stóp krzyża i symbolicznie złoży swoje dziecko w ramiona Jezusa - poprzez umieszczenie karteczki z jego imieniem w specjalnym koszyku. Jest to tak zwany moment "uwolnienia". Książeczka została napisana dla wszystkich wyznań, nie tylko katolików, którzy mają szczególną więź z Maryją , Matką Jezusa.

Bycie częścią "Matek w Modlitwie" daje członkiniom poczucie spełnienia, szczególnie ze względu na to, że są one zjednoczone z innymi matkami na całym świecie, które także modlą się za ich dzieci.

Zachęcamy wszystkie mamy do wzięcia udziału w nadchodzących spotkaniach, które odbędą się 8 listopada oraz 13 grudnia, o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża.

P.Staroń