Inicjatywa Aktywuj Dobro wraca z kolejnym pomysłem na wspieranie potrzebujących i wysyłanie pozytywnej energii w eter. Dobro, miłość i solidarność będą promieniować w sercach już 9 grudnia, podczas koncertu Another Pink Floyd w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania charytatywne. SPOT, Stowarzyszenie Pozytywnych Oddziaływań Twórczych, ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. - Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą robić dobre rzeczy. Inspiruje nas ludzkie szczęście, uśmiech, a przede wszystkim szczera miłość do drugiego człowieka - mówi Symeon Czepczor, założyciel SPOT.

Te inspiracje i potrzeby serca stały się impulsem do powstania projektu Aktywuj Dobro. - Chcemy aktywować dobro w codzienności, pomagając ludziom chorym, biednym, samotnym, zagubionym. Uważamy, że dobra nie trzeba szukać na drugim końcu świata, wystarczy się rozejrzeć, dostrzec je w sobie i aktywować. Pragniemy być siłą, która uchyli nieba niejednemu człowiekowi, ale i pomoże spełnić ludzkie marzenia. Wierzymy, że uda nam się na przykład zasponsorować płytę ambitnego zespołu lub utalentowanego artysty - uśmiecha się Czepczor. Jak w praktyce wygląda aktywowanie dobra? Członkowie SPOT organizują koncerty charytatywne, z których cały dochód jest przekazywany na pomoc potrzebującym. Do tej pory Aktywuj Dobro wsparło Centrum Opieki Dziennej dla Chorych Dzieci „Świetlikowo” oraz Hospicjum „Otwarte Drzwi” w Skoczowie. Razem z nim artyści (m.in. Michał Kempa, Ghostman, Skazani na bluesa i Piotr Popek), którzy zdecydowali się wystąpić na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i przekazać swoje honorarium na rzecz chorych dzieci. Plany członków projektu sięgają jednak poza region województwa śląskiego. - Chcemy zwiększyć zakres naszych działań na całą Polskę - zapewnia Mery Jabłońska, która wraz z Symeonem współtworzy projekt.

Dobro będzie można aktywować 9 grudnia w towarzystwie zespołu "Another Pink Floyd"Jak zapewniają organizatorzy, każdy z widzów zostanie zabrany w muzyczną podróż przez życie i twórczość pionierów psychodelicznego rocka. Głosem Pink Floydów będzie Norman Power, wokalista o liryce Davida Gilmoura i charyzmie Rogera Watersa w jednym gardle, zaś brzmieniem 10-osobowy zespół złożony z muzyków na stałe współpracujących z asami polskiej sceny. W repertuarze legendarne utwory Pink Floyd, które wzruszą, poruszą i wzbudzą mnóstwo emocji - „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here”, „Dogs”, „Time”, „Comfortably Numb” i wiele innych. Koncert wzbogacą efekty wizualne - w oknie sceny widzowie zobaczą tradycyjny ekran w kształcie koła z wizualizacjami, zdjęciami i filmami. Dużą rolę odegra też światło tworzone ruchomymi lampami z obręczy konstrukcji ekranu.